HORSKÁ TURISTIKA - REPORTÁŽ | 6.-8.5.2011 | Zdeno, fotky Zdeno a Andrea
Malá Fatra

V rámci kondičnej prípravy na Mont Blanc sme sa tentokrát vybrali do Malej Fatry. Vzhľadom na to, že nie všetci si mohli vybrať dovolenku, rozdelili sme sa na dve skupiny. Prvá trojica vyrazila už vo štvrtok večer a druhá trojka až v sobotu ráno a útočiskom sa nám stala Chata pod Chlebom.
Jožo, Dáška a Peťo sa rozhodli v piatok absolvovať bočný hrebeň zo Starého dvora cez Baraniarky, Žitné a Kraviarske s pokračovaním po hlavnom hrebeni cez Snilovské sedlo, Chleb a Poludňový grúň späť do doliny, kde boli ubytovaní. Druhá trojka - Andy, Dušan a Zdeno sme v sobotu išli v ich stopách s tým rozdielom, že sme vybehli do sedla Bublen a pokračovali so zachádzkou cez Veľký Kriváň na chatu pod Chlebom. V sobotu sa druhá trojka na nás pozerala zo Stohu.
Avizovaná zmena počasia nás zastihla pod hlavným hrebeňom. Jasná obloha sa pomaly začala zaťahovať a vietor bol čoraz silnejší. Museli sme vytiahnuť aj vetrovky a čapice a znovu sa raz potvrdilo, že počasie na horách je nevyspytateľné. Kým sme sa pár hodín dozadu pražili na slnku, neskôr sme mrzli vo vetre.
Do rána prišli so silným vetrom hmla a dážď, ktorý sa striedal so snežením. Prefúkaní sme sa rozhodli upustiť z pôvodného plánu pokračovať po hlavnom hrebeni a dali sme prednosť lanovke pred hmlou a vetrom na hrebeni.
Druhá trojica takisto zavelila na ústup a vybrali sa domov. Veď hory tu budú aj ďalej a treba mať aj určitý pud sebazáchovy a nehnať sa do každého počasia.
A tu je zopár fotiek: