Klub turistov Apollo
LYŽOVANIE - REPORTÁŽ | 7.2.2012 | Karol Kováč
KT Apollo na 40. ročníku König Ludwig Lauf - Oberammergau, Nemecko - 4. a 5. 2. 2012

Po tradičnom podujatí v bežeckom lyžovaní, ktoré každoročne absolvujeme, Bielej stope-Euroloppet sme hneď o týždeň zamierili do nemeckého mestečka Oberammergau v blízkosti Garmisch Partenkirchenu. Konal sa tu už 40. ročník podujatia zo série Worldloppet - König Ludwig Lauf. So sebou sme do oblasti priviezli mrazivé počasie a tak sa po oba dni, keď prebiehali preteky teploty dostali až pod -20 stupňov. Trate boli perfektne pripravené ale mrazivé počasie dalo riadne zabrať. V sobotu bol na programe pretek voľnou technikou na 50 a 23 km a v nedeľu potom klasika na tých istých tratiach. Všetci traja sme trate absolvovali v časoch akých sme si zhruba naplánovali. Výsledky pretekov si môžete pozrieť na http://www.sportsoft.cz/sk/zavod/prehled/603. Profil trate bol neporovnateľne ľahší ako na Bielej stope, servis na trati a v cieli bol na veľmi dobrej úrovni. Len na štarte sme trochu vymrzli, keďže sa nebolo kde schovať.
Miro druhý krát, Šaňo a ja sme po prvý krát zdolali tento prestížny pretek za účasti špičkových pretekárov najmä v klasickej technike.
Na niekoľkých fotografiách si pozrite zábery z pretekov.