LYŽOVANIE - REPORTÁŽ | 9.2.2012 | A. Vallo
46. zimný zraz turistov KST , Levoča – Levočská dolina.

V dňoch 2. – 5. 2. 2012 sa členovia nášho klubu zúčastnili v počte 13.účastníkov na tomto podujatí. Počas zrazu sme absolvovali túry na bežkách z bohatej ponuky organizátorov. Náš výber bola túra č. 5. v dlžke 31 km s prevýšením 600 m. Za pekného ,ale veľmi chladného počasia / - 20 C/ sme absolvovali túto trasu , ktorá viedla hrebeňom Levočských vrchov v oblasti bývaleho vojenského priestoru Javorina, vo výške cca 800 až 1000 m. Ďalšia časť našej skupiny /pešiaci/ obdivovali na svojej pešej túre veľmi zaujímavé prírodné úkazy ako „ Šiklavá skala „ – ľadový vodopád , ktorý sa nachádza za dedinkou Matejovce , na ceste do Markušoviec vedľa rieky Hornád sa nachádza najväčší kamenný skalný hrib.
V sobotu sa počasie zhoršilo , k veľkej zime sa pridal nepríjemný vietor a sneženie, sme absolvovali túru na bežkách č. 6 a 7. v celkovej dlžke 24. km s prevýšením 480 m. Trasa viedla východne od Levoče z dedinky Brutovce cez vrchol Špiskej, do dedinky Olšavica kde sme sa pripojili na trasu č. 7. a spoločne sme prešli hrebeňom Krigov cez dedinku Uloža , /krčma/ na Mariánsku horu a do Levoče.
Na tejto trase padol účastnícky rekord zimných zrazov, kde sa zúčastnilo cez 600 účastníkov. Amosféra a nálada bola na celom zraze priateľská a veselá.
Večer bolo uknčenie zrazu v športovej hale v Levoči, kde sme sa dozvedeli , že
počet účastníkov bol 1400. a dostali sme pozvanie na budúci zraz , ktorý bude v januári 2013 v Oščadnici. Určite pôjdeme – pridáte sa ....
Prikladáme niekoľko fotografií, ktoré dokumentujú náš pobyt. Žial viac nemáme ,lebo nám mrzli fotoaparáty.