HORSKÁ TURISTIKA - REPORTÁŽ | 1.-31.1.2012 | Andrea
Turistika január 2012

Dlho sme po zimných sviatkoch neoddychovali a po bohatej nádielke snehu sme sa opäť vrhli do hôr. Zimná krajina je rozprávková. Turistika je síce náročnejšia, prešľapávať chodníčky dá poriadne zabrať. Avšak pohyb po takejto prírode je úžasný. Náš prvý cieľ bol Kľak 1352 m, kde sme si na vrchole síce výhľady neužili a vietor nás od vrcholového kríža skoro odfúkol, zato stromy, ofúkane hrubou vrstvou inovate pôsobili impozantne.
Na Veľký Inovec – Pohronský 901 m sme sa poniektorí vydali so snežnicami. Tato zimná „pomôcka“ pri chodení po hlbokom snehu nám ponúkla nové možnosti pohybu po zasneženej krajine, ktoré sme veľmi ocenili. A tak sme poniektorí takúto možnosť využili aj pri nasledujúcej túre na Vojšín 819 m.