HORSKÁ TURISTIKA - REPORTÁŽ | 26.5.2012 | Zdeno
49.stretnutie čitateľov Krás Slovenska

Aj tento rok sa uskutočnilo stretnutie čitateľov časopisu Krásy Slovenska. Tento krát si usporiadatelia vybrali za miesto stretnutia hádam najkrajší výhľadový kopec na Slovensku - Kľak v Malej Fatre. Zastúpenie na stretnutí mal aj náš klub. Síce sme z Fačkovského sedla vyštartovali o niečo neskôr ako ostatní účastníci, na Kľak sme doslova vybehli a stihli sme aj príhovor predsedu KST.
Podľa organizátorov sa nás na vrchole stretlo viac ako 2000. A tak to tam aj vyzeralo. Už zďaleka bolo vidieť zástupy ľudí a na vrchole to hučalo ako v úli. Aj keď turista si väčšinou vychutnáva v prírode pokoj, ticho a samotu, vyhýba sa davom, občas poteší stretnúť na podobnej akcii kamarátov, ktorých už roky nevidel, potriasť si pravicou, prehodiť pár slov.
Davy sa asi po hodinke rozišli, ešte sme si urobili pár záberov s tiež sme ich nasledovali do Fačkovského sedla, kde bol pripravený kultúrny program. My sme však dali prednosť Čičmanom a dopriali sme si občerstvenie v miestnom kaštieli.

Hádam sa so všetkými uvidíme aj o rok na jubilejnom 50. stretnutí, ktoré sa uskutoční na Michalovom vrchu v pohorí Tríbeč.