CYKLOTURISTIKA - REPORTÁŽ | 17.8.2009 | K. Kováč
Zelená Biela stopa na Skalke v Kremnických vrchoch

Skalku pri Kremnici mnohí z nás poznajú ako ideálne stredisko pre bežecké lyžovanie. Tu sa pravidelne už dlhé roky zúčastňujeme diaľkového behu Biela stopa. Dlhšie nás pokúšala myšlienka navštíviť túto oblasť i mimo hlavnej zimnej sezóny.
Tento rok nám to vyšlo. Rozhodli sme sa vziať si so sebou bicykle a prejsť si známu trasu na dvoch kolesách.
Cez víkend od 14. do 16. augusta sme sa nasťahovali priamo na štadión BS do veže. Počasie nám vyšlo a tak sme už v piatok vyrazili na severný okruh BS.
Okruh v dĺžke 22 km sme zvládli v pohode. Večer sme si potom, ako inak, zaspomínali na zimu a na to ako sme začínali na bežkách a Bielej stope.

Na druhý deň sme sa vydali na južný okruh v smere ako sa beháva zimná Biela stopa. Na Hostinci bolo rušno a tak sme sa tu zastavili na občerstvenie. Pokračovali sme sedlom Troch krížov a hrebeňom naspäť k vysielaču. Bola to zaujímavá skúsenosť ale takmer všetci sme konštatovali, že bežky sú bežky a bicyklovanie po kamenistých, zablatených a zarastených cestách nie je to pravé orechové. Odpoludnia sme si ešte zahrali futbal a večer zakončili deň pri táboráku. Niektorí z nás si vyskúšali aj inline dráhu na kolieskových korčuliach a bežkách.
V nedeľu sme si boli ešte pozrieť nový úsek trate - obchvat zjazdovky (pozrite si video na stránke fotoalbum alebo priamo kliknutím na tento odkaz: http://www.youtube.com/watch?v=Z2HPwldPuq8 ). Trochu nás vystrašili prudké zákruty a pomerne strmé klesanie najmä v prvej časti a tak sme zvedaví ako to budeme zvládať v zime na bežkách. Prežili sme vydarený víkend a aj keď mnohí už asi na bicykloch nie ale chceme sa sem vrátiť ešte pred zimnou sezónou. Toto stredisko poskytuje mnoho možností ako aktívne prežiť voľný víkend.

Všetky fotografie z akcie si môžete pozrieť na stránke Fotoalbum:
http://www.apollo-klub.sk/fotoalbumy.php v časti Cykloturistika.