HORSKÁ TURISTIKA - REPORTÁŽ | 25.5.2013 | Zdeno
Na stretnutí čitateľov Krás Slovenska

Posledných pár rokov sme si koniec mája už tradične vyhradili pre stretnutie čitateľov časopisu Krásy Slovenska. Tento rok sa konalo už jubilejné 50.stretnutie a za miesto stretnutia organizátori vybrali nevysoký Michalov vrch (541 m.n.m) v pohorí Tribeč.
My sme prijali pozvanie od nášho kamaráta Dušana a zakotvili sme už v piatok u neho na chalupe v Solčanoch. A keďže na tento víkend padol aj dátum jeho menín, tak sme ich aj náležite oslávili. Dokonca Dušanov sme mali dvoch.
V sobotu ráno sme sa presunuli do malebnej dedinky Veľký Klíž, z ktorej sme pokračovali cez 472 m vysoký kopček Malá Ostrá. Žiaľ, počasie si povedalo, že nám krásy Tribeča neukáže, tak sme si len mohli domýšľať, čo by sme videli pri lepších poveternostných podmienkach.
Z Malej Ostrej pokračujeme klesaním na lúku na Vrchhore, kde sa pri zvyškoch renesančno-barokového kostola udeje celá sláva.
Stretávame sa s ďalšími členmi klubu a starými známymi.
Po príhovore predsedu KST a organizátorov prebehne krst knihy Najkrajšie hrebeňovky a potom nám už nič nebráni vystúpiť ešte na Michalov vrch, z ktorého za pekného počasia dovidieť až na vrcholky Malej Fatry.
Keď sa vrátime späť na lúku, zábava je už v plnom prúde.
S poslednými tónami hudby sa poberáme späť do Veľkého Klíža a odtiaľ k Dušanovi do Solčian, kde pri búde v lese ešte do dlhej noci sedíme pri ohníku, debatujeme, spievame a vychutnávame skvapalnené plody miestnych sadov...
Tribeč nás zaujal a veríme, že sa do tohto nevysokého, ale o to krajšieho pohoria znovu vrátime.