HORSKÁ TURISTIKA - REPORTÁŽ | 11.6.2009 | S.O.
Expedícia Praděd

Vnašom klube je tradícia, že vždy na začiatku letnej turistickej sezóny navštívime niektorú oblasť na severnej Morave. Tento rok sme zvolili \"Moravský ledovec\" Praděd. Pomocou Googlu sme našli výborné ubytovanie v dedinke Andělská Hora v rovnomennom hoteli.
V sobotu ráno nás privítalo daždivé počasie, ale napriek tomu sme sa vybrali na plánovanú túru kaňonom Bílej Opavy. Našťastie sa počasie umúdrilo a zdarne sme prešli prekrásny úsek horného toku Bílej Opavy. Pri chate Ovčárna nás privítali husté mraky. Pokiaľ sme sedeli pri občerstvení, začalo intenzívne pršať. Vyšli sme pred chatu. Viditeľnosť maximálne 200 metrov. Takže sme sa skoro jednohlasne dohodli, utiecť naspäť dolu. Po ceste domov sme sa zastavili v klimatických kúpeľoch Karlova Studánka a liečivom prameni, ktorý sme náhodou našli na mape.Dvom členom sa ešte málilo, tak sa vzbrali pozrieť krížovú cestu v Andělskej Hore. V nedeľu nás zobudilo svietiace slniečko a tak sme neodolali a vybehli znova na Praděd. Tentoraz bola viditeľnosť výborná. Mohli sme sa pokochať výhľadmi na polovičku Moravy a aj časť slovenských hôr. Viac napovedia priložené obrázky.

Kaňon Bílej Opavy

Karlova Studánka

Železitý prameň kdesi v okolitých lesoch