LYŽOVANIE - REPORTÁŽ | 19.2.2014 | K. Kováč
EUROLOPPET - 31. Gsieser-tal Lauf / Taliansko

Už po druhý krát sme sa rozhodli absolvovať preteky v diaľkových behoch Euroloppet v Talianskom St. Martine, ktorý leží v údolí Gsieser / Val Casies. Po príchode na miesto pretekov nás uvítala krásna zimná krajina, perfektne upravené široké trate. V doline Južného Tirolska bola viac ako pol metrová vrstva snehu, teploty ráno klesali takmer k mínus desiatim stupňom ale cez deň už bolo mierne nad nulou.
Počasie bolo ideálne, len na záver počas nedeľného preteku najskôr mrholilo a neskôr aj dosť husto. Napriek tomu sme si veľmi dobre zatrénovali a všetci prihlásení aj úspešne absolvovali zvolené trate v preteku.
30 km klasicky v sobotu absolvovali trať Janka Majdiaková, Ondrej Vallo, Šaňo Gašparík a Jožo Michna. V nedeľu pretek voľnou technikou 42 km absolvoval Karol Kováč.
Janka Majdiaková obsadila vo svojej kategórii 3. miesto a dosiahla tak ďalší úspech pre seba a náš klub. Gratulujeme.
Pretekov sa po oba dni zúčastnilo podľa organizátorov 2400 bežkárov. Toto podujatie bolo jedným z mála, ktoré sa podarilo zorganizovať v ideálnych podmienkach, pretože nevhodné snehové podmienky donútili zredukovať alebo úplne zrušiť viacero podujatí Euroloppet a Worldloppet.
Ďalším pretekom Euroloppet, ktorého sa plánujeme zúčastniť je Ganghoferlauf v rakúskom Leutach v olympijskom regióne Seefeld - 2. marca. Snehové podmienky sú tam zatiaľ dobré, tak veríme, že podujatie sa uskutoční.
Na fotografiách sa pokochajte pohľadom na krásne trate a naše snaženie sa na tratiach.