LYŽOVANIE - REPORTÁŽ | 5.2.2015 | K. Kováč
KT Apollo na 42. ročníku Bielej stopy - máme víťazku kategórie na 30 km CT

Ani tento rok sme nechýbali na podujatí v diaľkových behoch Biela stopa EUROLOPPET na Skalke v Kremnických vrchoch. Náš klub mal zastúpenie na pretekoch po oba súťažné dni. Celkom sa pretekov vo farbách nášho klubu zúčastnilo 9 bežkárov.
Tak ako aj v minulých ročníkoch boli ciele, ktoré sme si dali individuálne a každý z nás si sám zhodnotil ako sa mu podarilo ich naplniť. Po ročnej prestávke sa podujatie organizátorom vydarilo a po počiatočných problémoch s nedostatkom snehu sa nakoniec usporiadatelia pretekov museli popasovať s takmer pol metrovou nádielkou, ktorá prišla tesne pred pretekmi. Nebudem tu popisovať atmosféru a dojmy z podujatia, môžete si prečítať článok na http://www.bezkar.sk.
Z pretekov sme si priniesli jedno víťazstvo, keď Janka Majdiaková na trati 30 km klasickou technikou získala 1. miesto vo svojej kategórii. Možno by si niekto povedal, veď súťažili len dve pretekárky. No poďte si to skúsiť dámy a páni v seniorskom veku odbehnúť v ťažkom profile 30 kilometrov.
Janke k víťazstvu blahoželáme, úspešne reprezentovala náš klub a ostatným tiež za predvedené výkony a reprezentáciu KT Apollo.
Výsledky nás ostatných si môžete pozrieť na priložených obrázkoch.
Už teraz sa tešíme na ten budúci ročník a pred tým už o týždeň na ďalší pretek v Južnom Tyrolslu - Gsieser Tal lauf, kam nás ide plný tucet.
Tu si pozrite niekoľko fotografií z našej účasti.