CYKLOTURISTIKA - PRIPRAVUJEME | 12.7.2017 | Sedlaček Miroslav
Vodné mlyny na Malom Dunaji

Dňa 12.7.2017 tj.streda Vás pozývame na cyklistickú akciu " vodné mlyny na Malom Dunaji ".

Trasa : Dunajská Streda - Veľké Dvorníky - Dunajský Klátov - Jahodná - Tomášikovo - Jahodná - Horné Mýto - Trhová Hradská - Topoľníky - Dolný Štál

Popis:
Stretnutie sa uskutoční vo vlaku Bratislava - Komárno, ktorý má odchod z vlakových staníc :
Bratislava Hlavná stanica 7:05
Bratislava Vrakuňa 7:19
Bratislava Podunajské Biskupice 7:24
s príchodom do našej cieľovej stanici Dunajská Streda 8:07

Na vlakovej stanici DS sa po vystúpení z vlaku sa premiestníme po cestnej komunikácii smerom Veľké Dvorníky do dediny Dunajský Klátov, kde si pozrieme prvý vodný mlyn / Klátovský mlyn / . Tu si spravíme malú prestávku na doplnenie síl,fotenie,obhliadku okolia a na načarpanie nových síl. Odtiaľto sa presunieme cez dedinu Jahodná smerom k dedine Tomášikovo, kde na konci dediny odbočíme smerom k Malému Dunaju k druhému vodnému mlynu /Maticov mlyn /. Tu strávíme potrebnú chvíľu na relax,fotenie okolitej prírody. Po na čerpaní energie sa premiestníme smerom na Tomášikovo cez Jahodnú, kde odbočíme k nášmu poslednému mlynu / Dunajské Mlyny /. Odtiaľto sa presunieme cez Jahodnú,Horné Mýto,Trhová hradská a Topoľníky¨. Tu navštívíme termálne kúpalisko. S kúpaliska sa presunieme smerom k dedine Dolný Štál, kde nasadneme na vlak Komárno - Bratislava s odchodom podľa aktuálnej situácii zo stanice Dolný Štál.

Dĺžka trasy cca 50 km

Bližšie informácie:Sedláček Miroslav 0903 046 303