HORSKÁ TURISTIKA - REPORTÁŽ | 13.8.2009 | Lida von Horec
České Švajčiarsko - doplnené fotografie (17.8.2009)

Sever Čiech ponúka pre turistov, horolezcov a cyklistov množstvo rôznorodých zaujínavostí. České Švajčiarsko je podstate súčasťou Labských pieskovcov, ktoré sa rozkladajú na oboch stranách rieky Labe. Predstavujú jedno z najkrajších stredohorských pásiem Európy. Najdete tu ticho a samotu ale aj frekventované miesta. Svoje čaro majú rozsiahle náhorné plošiny okolo Labe ale aj hlboké rokliny Kamenice a Křinice. Tieto krásy sme sa rozhodli po návrhu Mira zaradiť do nášho turistického plánu. A tak sme sa vydali 7.7. ráno o 8.00 IC vlakom do Dečína. Cesta nám ubiehala v dobrej nálade pomerne rýchlo aj keď sme mali 70 min meškanie. Z Dečína sme sa presunuli do osady Vysoká Lípa. Po ubytovaní sme si pozreli okolie so zachovalou ľudovou architektúrou. Keďže vädšina trás je navrhovaná okružne tak sme sa na druhý deň vybrali na túru pešo od hotela. Priebehu dňa sa striedalo slniečko s prehánkami. Na trase sa nám viac krát otvoril výhľad do okolia. Naše štyri prekrásne túry ktoré navrhol Miro sú naznačené v prílohe. Samozrejme nás najviac uchvátil symbol Českého Švajčiarska Pravčická brána, ktorá je národná prírodná pamiatka.
Šesť dní nám veľmi rýchlo ubehlo a tak sme v nedeľu o 14h nasadli znovu do IC a plný prekrásnych zážitkov sme sa bez meškania dopravili do Bratislavy.

--Trasa 8.7.--------------------Trasa9.7.-------------------Trasa 10.7.--------------------Trasa 11.7.

Fotografie z akcie nájdete na stránke Fotoalbumy: http://www.apollo-klub.sk/fotoalbumy.php