CYKLOTURISTIKA - PRIPRAVUJEME | 26.mája 2018 | Sedláček Miroslav
Májová cyklotúra

Pozývam Vás na cyklo turistickú akciu májová cyklotúra

Dňa 26.5. t.j. sobota 2018 stretnutie o 9:00 pred klubovňov turistov Apollo vo Vlčom hrdle .

Trasa:

Popis trasy:
Stretnutie v klubovni a následný odchod spred vchodu – prvá menšia prestávka bude po zjazde z Prístavného mosta, kde počkáme oneskorených a po skompletizovaní skupiny a menšej prestávke cca 5-10 min. od príchodu posledného účastníka pokračovanie po hrádzi smer mosty (Apollo, Starý, SNP, Lafranconi), ďalej po hrádzi na hranicu medzi SK a AUT, kde si na prvom odpočívadle pri informačných tabuliach dáme prestávku cca 15 min. od príchodu posledného účastníka akcie. Po skompletizovaní a odpočinutí pokračujeme smerom k dedine Berg, kde sa zastavíme pri Fontáne troch štátov. Tu posedíme cca 30 min., pofotíme sa a odtiaľ sa premiestnime do dediny Kittsee. Navštívime predajňu čokoládových výrobkov, kde si pri ochutnávke doplníme energiu a čo-to možno kúpime. Spokojné budú naše chuťové poháriky a my tiež. Z predajne sa premiestnime najkratšou trasou cez hranice k bunkru BS - 8, kde si pozrieme okolie a ak bude možnosť, spravíme si prehliadku vnútorných priestorov bunkra v sprievode odborníka, ktorý spravuje bunker a jeho okolie. Tu predpokladám zastávku aj odpočinok spolu s prípadnou prehliadkou cca 60 min. Od bunkra BS - 8 by sme sa na slovenskej strane popri hranici presunuli na hraničný prechod Berg – Bratislava a odtiaľ naspäť po hrádzi popod mosty (Lafranconi, SNP, Starý, Apollo). Pod Prístavným mostom si dáme zoraďovaciu prestávku, počkáme pomalších a po ich príchode si dáme poslednú pauzu cca 5 – 10 min. Odtiaľ už zamierime cez Prístavný most do priestorov klubovne turistov, kde si posedíme, zhodnotíme akciu .

Dĺžka trasy:
Klubovňa turistov – Fontána troch štátov v dedine Berg cca 15 – 16 km
Fontána troch štátov v dedine Berg – predajňa čokoládových výrobkov v Kittsee cca 2,5 km
Predajňa čokoládových výrobkov v Kittsee – bunker BS - 8 cca 3 km
Bunker BS 8 – klubovňa turistov cca 14 – 15 km