KLUBOVÝ OZNAM | 12.5.2019 | sedláček Miroslav
Cyklotúra Jelka – vodný mlyn

Cyklotúra Jelka – vodný mlyn – Sládkovičovo – Ivanka pri Dunaji – Bratislava .

Pozývam Vás na cyklo turistickú akciu

Dňa 27.5. 2019 t.j. pondelok ( v prípade veľmi silného dažďa alebo nevhodných poveternostných podmienok nahradný termín 2.6. 2019 t.j. neďela ) stretnutie o 6:55 vlaková stanica Bratislava Vrakuňa smer Komárno.

Trasa:
Vlaková stanica Bratislava Vrakuňa – Lehnice – presun vlakom , výstup na vlakovej stanici Lehnice . Potom bicyklami presun po cestnej komunikácii – Lehnice vlaková stnica – Lehnice – Nový Život – vodný mlyn pri Malom Dunaji pri Jelke – Jelka – Veľké Úľany – Sládkovičovo – nástup na vlakovej stanici Sládkovičovo vlaková stanica presun vlakom – Ivanka pri Dunaji – výstup na vlakovej stanici Ivanka pri Dunaji. Potom bicyklami presun po cestnej komunikácii a cyklochodníkov - Bratislava .

Popis trasy:
Stretnutie 6:55 na vlakovej stanici Bratislava Vrakuňa, odtiaľ nám v čase 7:19 ide vlak smer Komárno. Do vlakovej stanici Lehnice je predpokladaný príchod 7:50 . Z vlakovej stanici sa presunieme po cestnej komunikácii cez Lehnice a Nový Život k vodnému mlynu pri Jelke. Príchod k vodnému mlynu pri Jelke je predpokladaný cca o 10:00 . Predpokladaný odchod o 12:00 smer Jelka .Od vodného mlynu pri Jelke cez Jelku a Veľké Úľany do Sládkovičova predpokladaný príchod o 13:30 . V Sládkovičove na vlakovej stanici nástup na vlak smer Bratislava s predpoladaným príchodom o 14:10. S príchodom do Ivanky pri Dunaji cca o 14:38 . Z vlakovej stanici Ivanka pri Dunaji presun na bicykli po cestnej komunikácii a cyklochodníkov smer Bratislava Vrakuňa .

Bude sa prechádzať prevažne cestnými komunikáciami a občas cyklochodníkmi .

Dodržiavanie Vyhlášky pre cyklistov : §55 - Osobitné ustanovenia o cyklistoch

Dĺžka trasy cca 50 km čas trvania podľa potreby ako aj dĺžka trasy prípadne predĺženie.

V prípade dlhotrvajúceho a vytrvalého i častých dažďových prehánok sa akcia ruší a uskutoční sa v náhradných termínoch uvedených v úvode pozvánky.

Kontakt pre bližšie informácie :

Sedláček Miroslav tel.č. : 0903 046 303 alebo sedlacekmiroslav4936@gmail.com