KLUBOVÝ OZNAM | 27.6.2019 | Sedláček Miroslav
Cyklotúra Holíč – Hodonín .

Pozývam Vás na cyklo turistickú akciu

Dňa 8.7. 2019 t.j. pondelok stretnutie o 5:30-5:45 vlaková stanica Bratislava Hlavná stanica smer Kúty / Holíč /.

Trasa:
Vlaková stanica Bratislava Hlavná stanica – Kúty – Holíč n. Morave .
Bicyklami presun po meste Holíč n. Morave – po cestnej kumunikácii Hodonín a späť.

Popis trasy:
Stretnutie 5:30-5:45 na vlakovej stanici Bratislava Hlavná vlaková stanica, odtiaľ nám v čase 6:16 ide vlak smer Kúty . Do vlakovej stanici Kúty je predpokladaný príchod 6:47 tu prestupíme na vlak smerom Holíč n. Morave s odchodom 6:56 ( 7: 23 ) Do vlakovej stanici Holíč n Morave je predpokladaný príchod 7 :16 ( 7: 43 ). Z vlakovej stanici v meste Holíč n.Morave presunieme sa cez centrum mesta, okolo pamätníka obetiam I. a II . Svet.vojny,pamätníka vzniku ČSR okrem toho pozrieme Holíčský zámok , okolo pivovaru Wywar,Hodonínsky vojáček ( ak bude možnosť uskutočniť prehliadku tak sa zúčastnime ) - prípadne s dodržiavaním správneho pitného režimu sa občerstvýme , odtiaľ pôjdem k veternému mlynu .
Z priestoroch veterného mlynu sa presunenieme cez mesto Holíč n. Morave na hraničný prechod s Českou republikou po cestnej komunikácii .
V meste Hdonín si pozrieme muzeum T.G.Masaryka,Hodonínsky zámok,,navštivýme múzeum geológie a nafty , galériu vytvarného umenia . Podľa času aj pivovary Křikloun,Kunc ( ak bude možnosť uskutočniť prehliadku tak sa zúčastnime ) . Po návšteve mesta Hodoním sa presunieme na hranicu zo Slovenskou republikou a do mesta Holíč n. Morave kde na vlakovej stanici počkáme vlak smer Kúty – Bratislava Hlavná stanica . Odchod vlaku je 18: 00 ( 19:00 ) s predpokladaným príchodom 18:21 ( 19:21 ) v meste Kúty je odchod vlaku smer Bratislava Hlavná stanica 18:38 ( 19:38 ) s predpokladaným príchodom do Bratislavy Hlavná stanica 19:43 ( 20:43 ). Ak by sme nestihli odchody vlakové tak by sme prespali v Hodoníne vo Vlaslárskom klube neďaleko Baťovho kanálu .
Na druhý deň by sme pokračovali v návšteve ďalších zaujímavostí v Hodoníne ,ktoré nestihli pozrieť deň pred tým.

Bude sa prechádzať aj cestnou komunikáciou.

Dodržiavanie Vyhlášky pre cyklistov : §55 - Osobitné ustanovenia o cyklistoch

Dĺžka trasy cca 20-30 km čas trvania podľa potreby ako aj dĺžka trasy prípadne predĺženie.

Kontakt pre bližšie informácie :

Sedláček Miroslav tel.č. : 0903 046 303 alebo sedlacekmiroslav4936@gmail.com