CYKLOTURISTIKA - PRIPRAVUJEME | 9.10.2019 | Sedláček Miroslav
Jesenná cyklotúra

Pozývam Vás na cyklo turistickú akciu jesenná cyklotúra.

Dňa 25.10. t.j. piatok 2019 stretnutie o 9:30 pod Starým mostom na parkovisku a cca o 9:45 pod mostom Lafrancony na Petržalskej strane .

Trasa:

Popis trasy:
Stretnutie o 9:30 pod Starým mostom na parkovisku na Petržalsekj strane ( SNP, Lafranconi), ďalej po hrádzi na hranicu medzi SK a AUT cez Pečniansky les , kde si na prvom odpočívadle pri informačných tabuliach dáme prestávku cca 15 min. od príchodu posledného účastníka akcie. Pokračujeme smerom k dedine Berg, kde sa zastavíme pri fontáne troch štátov. Tu posedíme cca 30 min., pofotíme sa a odtiaľ sa premiestnime do dediny Kittsee. Navštívime predajňu čokoládových výrobkov, kde si pri ochutnávke doplníme energiu a čo-to možno kúpime. Spokojné budú naše chuťové poháriky a my tiež. Z predajne sa premiestnime najkratšou trasou cez hranice k bunkru BS - 8, kde si pozrieme okolie a ak bude možnosť, spravíme si prehliadku vnútorných priestorov bunkra v sprievode odborníka, ktorý spravuje bunker a jeho okolie. Tu predpokladám zastávku aj odpočinok spolu s prípadnou prehliadkou cca 60 min. Od bunkra BS - 8 by sme sa presunuli po cyklochodníkoch cez dediny Pama , Deutsch Jahrndorf na hraničný kameň troch štátov , kde si dáme prestávku a zároveň odpočinok ako aj na fotenie . Odtiaľ sa presunieme cez dedinu Rajku do mestskej časti Bratislava Čunovo kde sa v reštaurácii Formánka občerstvýme a odtiaľ po cykloceste na hrádzi presunieme k bufetu Víza kde ukončíme cykloakciu.

Dĺžka trasy
Starý most – Fontána troch štátov v dedine Berg cca 10 km
Fontána troch štátov v dedine Berg – predajňa čokoládových výrobkov v Kittsee cca 5 km
Predajňa čokoládových výrobkov v Kittsee – bunker BS - 8 cca 3 km
Bunker BS 8 – hranica troch štátov cca 20 km
Hranica troch štátov – reštaurácia Furmanka cca 10 km
Reštaurácia Furmanka – bufet Víza cca 10 km
Celková dĺžka trasy cca 50 - 55 km

Poznámka :
V prípade extremne zlého počasia t.j. silný dlhotrvajúci dážď , veľmi silný vietor , sa akcia ruší.

Bližšie informácie poskytne p. Sedláček Miroslav
tel.číslo : 0903 046 303