CYKLOTURISTIKA - REPORTÁŽ | 22.11.2009 | Karol Kováč
Ukončenie cyklosezóny - bicykle sme zavesili na *kliniec*

Napriek skutočne pravému jesennému a pre bicyklovanie nevhodnému počasiu, sme sa v malej skupinke stretli tak, ako sme si naplánovali v sobotu o 10:30 hod pred klubom aby sme sa definitívne rozlúčili s cyklosezónou a bicykle odložili na zimný spánok. Už z dôvodu počasia, ktoré nám celkom nevyšlo, sme sa rozhodli trasu skrátiť tak, aby sme za hmly nešli cestami kde by nás mohli ohroziť autá. Nakoniec sme absolvovali trasu v dĺžke 36 km od Slovnaftu po novom cyklochodníku cez Rovinku, Dunajskú Lužnú, Kalinkovo, Hamuliakovo a späť po hrádzi popri Dunaji. Prestávku sme si urobili v Hamuliakove v pohostinstve Pod lipou na zohriatie teplým čajom. Trochu uzimení a hladní ale nakoniec v poriadku sme výlet ukončili v klubovni, kde sme sa posilnili varenou klobásou a zohriali pri teplom čaji.
Pozrite si niekoľko obrázkov, ktoré zachytávajú typickú jesennú atmosféru na dunajských hrádzach.