HORSKÁ TURISTIKA - REPORTÁŽ | 24.10.2009 | Zdeno
Posledné zlanenie 2009

Keďže skúsenosti z predošlých rokov ukázali, že v novembri je sneh už aj v Malých Karpatoch, „organizačný výbor\" sa tento rok rozhodol pre skorší termín tradičnej rozlúčky so sezónou - Posledné zlanenie na Troch jazdcoch. To ale ešte nikto netušil, že sneh tento rok príde už v októbri. Veď ešte týždeň pred zlaňovačkou boli Karpaty pod snehom. Ten však do ďalšieho týždňa nevydržal, no aj tak sme sa zobudili do sychravého jesenného rána. Zima, hmla a ani mrholenie neodradilo najväčších vytrvalcov urobiť niečo pre svoje telo a po nenáročnom výstupe ho odmeniť vareným vínkom a vynikajúcim gulášom. Keďže počasie bolo také aké bolo, zlanenie nakoniec ostalo len v názve akcie a aj z bezpečnostných dôvodov sme horolezeckú výbavu nechali v batohoch. To však určite nikomu z viac ako 15 zúčastnených nebolo ľúto a každý bol rád, že strávil pekný deň v lese, s partiou dobrých ľudí a dobrým pocitom sme sa po skupinkách rozišli smerom na Zochovu chatu.
Vďaka patrí všetkým zúčastneným, hlavne našim kuchárom, ktorí pripravili skvelý guláš a kuričom, bez ktorých by nebol ani oheň a ani guláš :-).