LYŽOVANIE - REPORTÁŽ | 11.2.2010 | A.Vallo
37. ročník Biela stopa

Členovia nášho klubu sa pravidelne zúčastňujú od roku 1989 na dialkovom vytrvalostnom behu na lyžiach, Biela stopa, ktorý sa koná na Skalke v Kremnických vrchoch. V dňoch 30. – 31. januára sa konal už 37. ročník Bielej stopy na ktorom sme nechýbali. V sobotu 30.1. sa súťažilo v behu na 42 km a 25 km voľnou technikou. Súťaž na 42 km úspešne absolvovalo 10 mužov, na 25 km 1 žena a 5 mužov, členov nášho klubu.
V nedeľu sa súťažilo na trati 25 km klasickou technikou a úspešne zdolalo túto trať tri ženy a dvaja muži. Výsledkovú listinu nájdete na stránke usporiadateľov http://www.euroloppet.sk.
Aj v tomto ročníku sa umiestnila členka nášho klubu J. Majdiaková v behu na 25 km klasicky na 3. mieste vo svojej kategórii – blahoželáme.
Koncom februára absolvujeme ďalší pretek zo série diaľkových behov Euroloppet, Šumavský skimaratón, na ktorý sa už teraz pripravuje skupina nadšencov tohto športu z nášho klubu. Na záver sezony plánujeme ešte absolvovať Skadi Loppet v Nemecku.
Fotografie z tohto podujatia si môžete pozrieť vo fotoalbume.