LYŽOVANIE - REPORTÁŽ | 2.3.2010 | Karol Kováč
25. Šumavský skimaratón - Kvilda 27. až 28. 2. 2010

Diaľkový beh zaradený do seriálu EUROLOPPET - 25. ročník Šumavský skimaratón, ktorý sa konal posledný februárový víkend v obci Kvilda, bol cieľom bežkárov z KT Apollo už po tretí krát. Do behov v sobotu a v nedeľu sa zapojilo 9 členov nášho klubu. V sobotu na 23 km. trati voľnou technikou pretek absolvovali za priaznivého počasia dvaja bežci. Trať bola tentokrát perfektne pripravená a náročnú trať sme obaja zvládli v solídnych časoch. V nedeľu už bol na programe hlavný pretek na trati 43 km a v skrátenej verzii 23 km. Dlhšiu trasu absolvovali piati a kratšiu traja klasici. Počasie už nebolo také ideálne, keď hrozil aj dážď ale nakoniec pretek prebehol za dobrých podmienok aj keď mazanie bolo problematické. Na trati sa striedal mäkší a tvrdší sneh a trafiť ten správny klister bolo trochu umenie. Všetci nakoniec dorazili do cieľa v časoch podľa svojich možností.
Výsledky našich si môžete pozrieť v priloženom obrázku vľavo.
Podujatie sa organizátorom v tomto roku vydarilo a pripravili solídny pretek. V sobotu trať 23 km FT absolvovalo 325 pretekárov. V nedeľu dlhú trať dokončilo 672 bežcov a krátku absolvovalo 359 klasikov.
Záver bežkárskej sezóny máme naplánovaný v nemeckom Bodenmaise na podujatí Skadi Loppet, ktorý sa uskutoční od 19. do 21. marca.

Fotografie z podujatia si pozrite vo fotoalbume.