LYŽOVANIE - REPORTÁŽ | 26.3.2010 | Karol Kováč
Ukončenie bežkárskej sezóny - Skadi Loppet / Nemecko

Zimnú sezónu na bežkách sme už po druhý krát uzatvárali pretekmi zo série EUROLOPPET v nemeckom Bodenmaise. Podujatie sa konalo cez víkend 19. - 21. marca 2010. Počasie už bolo takmer jarné. v sobotu boli na programe súťaže vo voľnej technike pre detí a žiakov a odpoludnia sa bežal hlavný pretek dňa - 30 km FT
Z nášho klubu sme absolvovali túto trať dvaja. Za takmer ideálnych podmienok s teplotou mierne nad nulou sme trať zvládli podľa podľa svojich predstáv. V nedeľu sme potom nastúpili štyria na trati 24 km a ďalší traja na trati dlhej 42 km. Oba nedeľné preteky sa išli klasickou technikou. Počasie však už bolo nevľúdne. Hmla, dážď a pomerne silný vietor nám znepríjemňovali naše úsilie na trati. Nakoniec sme všetci zvolenú trať zvládli a prišli sme do cieľa v dobrých časoch. Ako jediná žena reprezentovala náš klub a Slovensko Maja Sadloňová.
Všetci, ktorí sme traťe absolvovali sme znova dokázali, že vieme zabojovať aj v ťažkých podmienkach. Zimná sezóna 2009/ 2010 sa teda skončila ale už teraz začíname kuť plány na tú nasledovnú.
Výsledky našich v porovnaní s víťazmi a poslednými pretekármi si môžete pozrieť na priloženom obrázku. Prikladám aj niekoľko fotiek z podujatia.