HORSKÁ TURISTIKA - REPORTÁŽ | 4. X. 2010 | Vladimír Gábriš.
Roháče 2010.

Vždy v septembri sa koná hlavná turistická akcia roka nášho klubu v Západných Tatrách, v Žiarskej doline. Aj teraz od 15.9. nás privítal hotel Spojár , aby sme zrealizovali pripravené túry, aktívne si oddýchli a poznali niečo nové. Už cestou na Liptov bola prvá túra k Šútovskému vodopádu .Keďže nedávno veľa pršalo, dala sa očakávať bohatá veľkosť vodopádu. A naozaj,bola to pravda, kto mohol už aj fotografoval.Pobyt začal naozaj sviatočne, po večeri nám prvý večer spríjemnila dvojica miestnych muzikantov,nálada bola úžasná. Druhý deň nás privítalo chladné počasie,po skupinách sme absolvovali túry na Ostrý Roháč,Babky a Parichvost. Veľmi silný víchor na hrebeni dával zabrať každému.Túry na Roháčske plesá a Obrovský vodopád sa zúčastnil celý autobus turistov, zmokli sme do nitky, zážitok bol ale veľmi silný. Ďaľšie túry počas pobytu viedli na hlavný hrebeň cez Skriniarky, Baníkov, Tri kopy až na vedľajší Baranec .Dobrá výstroj nás chránila pred nepriaznivým počasím, počas túr nebol žiadny veľký problém. V sobotu večer nás opäť držal na parkete miestny DJ,tancovalo sa do posledných síl. Posledný deň sa konali tradičné streľby zo vzduchovky na terč, víťazi dostali sladké odmeny. Noví turisti,ktorí boli s nami prvý krát,sa nestačili čudovať ako rýchlo ubehlo päť dní a ako sa vyjadrili,určite prídu znova.
Náš turistický klub Apollo je tu pre všetkých zamestnancov Slovnaftu,v mene výkonného výboru Vás pozývam medzi nás.

Vladimír Gábriš.

Fotografie z akcie si pozrite na stránke Fotoalbumy.