LYŽOVANIE - PRIPRAVUJEME | 12.11.2010 | Karol Kováč
Pred novou bežkárskou sezónou

Kalendár áno, ale počasie tomu zatiaľ nenasvedčuje, že sa priblížila zimná sezóna, na ktorú už milovníci bežeckého lyžovania netrpezlivo čakajú. Priznám sa bez mučenia, že pre mňa osobne je zima najobľúbenejším ročným obdobím. A to preto, že som si obľúbil bežecké lyžovanie.
Pobyt v nádhernej zasneženej krajine, na upravenej trati v spoločnosti podobne postihnutých ľudí je ten najlepší relax, ktorý poznám. A keďže som odjakživa súťaživý typ, rád si zabehnem aj nejaký ten pretek, najlepšie niekoľko za sezónu. Zima v našich zemepisných šírkach a nadmorských výškach s vyhovujúcimi podmienkami trvá necelé 3 mesiace. Aj preto si ju môžeme predĺžiť vycestovaním za hranice Slovenska. Prvou takouto príležitosťou zapretekať si na novom snehu sa naskytá novo zaradený pretek do seriálu EUROLOPPET - La Sgambeda v talianskom Livigne. Nadmorská výška strediska nad 1800 metrov dáva predpoklad využívať bielu stopu už v mesiaci október. Aj počas tohto, mimoriadne teplého novembra je už dolina v ktorej sa v dňoch 17. až 19. decembra uskutoční tento pretek, pokrytá súvislou vrstvou snehu a je upravených prvých 8 km trate pre bežkárov. Pozrieť sa do údolia môžete cez webovú kameru: http://www.livigno.eu/home.jsp?idrub=38415. Niekoľkí členovia klubu sa na toto podujatie chystáme. Pre záujemcov, ktorí by sa chceli niektorých podujatí zúčastniť je v klubovni na nástenke zoznam vybraných pretekov. Tento zoznam si môžete pozrieť aj na priloženom obrázku.
Teraz nám nezostáva nič iné, ako čakať, až sa pani príroda rozhodne zasypať naše kopce dostatočnou vrstvou snehu, aby sme mohli vytiahnúť \"tenké drievka\" a užívať si zimnú krásu pri zdravom pohybe. Dúfajme, že to bude už skoro. Teším sa na stretnutia v bielej stope.

Ďalšie informácie o bežeckom lyžovaní, správy o snehových podmienkach od užívateľov, fotky, reportáže z podujatí, rozhovory, fórum... nájdete na serveri: http://www.bezkar.sk