LYŽOVANIE - REPORTÁŽ | 3.4.2011 | Karol Kováč
Po skončení bežkárskej sezóny – účasť na pretekoch Euroloppet a Worldloppet

Za sebou máme zimnú sezónu 2010/2011. Už niekoľko rokov sa členovia nášho klubu zúčastňujú podujatí v diaľkových behoch na lyžiach Euroloppet a Worldlopet. Dlhoročne sme sa zúčastňovali len domáceho podujatia Biela Stopa. V roku 2004 sa naši členovia prvý krát zúčastnili aj ďalšieho podujatia Bieg Piastów v Poľsku. Odvtedy sa v rôznom počte zúčastňujeme diaľkových pretekov aj v iných štátoch.
V uplynulej sezóne sme absolvovali okrem domácej Bielej Stopy aj preteky v Taliansku, v Poľsku, v Česku, v Nemecku a v Estónsku.

Na prvý pretek Euroloppet v sezóne, sme vyrazili ešte v decembri minulého roka do talianskeho Livigna. Na programe bolo nové podujatie v seriáli európskych behov -La Sgambeda. Preteku sa nakoniec zúčastnil Šaňo Gašparík na trati 20 km CT. Ďalší dvaja, Jozef Mlčúch a Karol Kováč sa sobotného preteku na 42 km FT nezúčastnili pre poruchu auta. Ďalším pretekom v zahraničí bol v posledný februárový víkend Šumavský skimaratón, ktorého sa zúčastnili Jozef Mlčúch, Jozef Hanuš a Karol Kováč. Bieg Piastóv v Poľsku zo sérieí Worldloppet absolvovali Ján Hurta, Jozef Mlčúch a Karol Kováč. Podujatia Euroloppet - Skadi Loppet v Nemecku sa zúčastnili Janka Majdiaková, Marianna Sadloňová, Andrej Vallo, Šaňo Gašparík, Jozef Hanuš a Karol Kováč. Miro Sedláček sa zúčastnil podujatia Worldloppet Tartu maraton v Estónsku.

Uplynulá sezóna tak bola bohatá na množstvo podujatí, ktorých sme sa zúčastnili a to napriek tomu, že táto zima bola skúpa na sneh. Okrem účasti bežkárov na uvedených podujatiach sme absolvovali niekoľko pobytov na Skalke pri Kremnici, niektorí využili i vhodné podmienky v Malých Karpatoch a navštívili sme aj bežecké trate v Rakúsku v blízkosti Semmeringu.
Niekoľko fotografií z účasti na diaľkových behoch si pozrite dole.