www.bezkar.sk

apollo.klub(@)outlook.com

HORSKÁ TURISTIKA - REPORTÁŽ | 17.11.2009 | Andrea, Zdeno, Dušan
Vtáčnik

Bol práve deň 20.výročia nežnej revolúcie a nám sa nechcelo sedieť doma, tak sme sa v už klasickej zostave - Andrea, Dušan, Zdeno vybrali na 1346 m vysoký Vtáčnik. Počasie vôbec nenasvedčovalo tomu, že by na horách mohlo byt slniečko, ale nám to nevadilo. Dohodli sme sa, tak ideme. Keď sme prišli do dedinky Kľak, pršalo. Chvíľku sme aj zaváhali, či má zmysel niekam ísť, ale keď po chvíli dorazila rodinka zo Senca, ktorá sa... celý článok

HORSKÁ TURISTIKA - REPORTÁŽ | 24.10.2009 | Zdeno
Posledné zlanenie 2009

Keďže skúsenosti z predošlých rokov ukázali, že v novembri je sneh už aj v Malých Karpatoch, „organizačný výbor\" sa tento rok rozhodol pre skorší termín tradičnej rozlúčky so sezónou - Posledné zlanenie na Troch jazdcoch. To ale ešte nikto netušil, že sneh tento rok príde už v októbri. Veď ešte týždeň pred zlaňovačkou boli Karpaty pod snehom. Ten však do ďalšieho týždňa nevydržal, no aj tak sme sa zobudili do sychravého jesenného rána. Zima, hmla... celý článok

CYKLOTURISTIKA - PRIPRAVUJEME | 19.11.2009 | Karol Kováč
Zamykanie bicyklov

V sobotu 21.11.2009 o 10:30 pozývame záujemcov o cykloakciu Zamykanie bicyklov po trase: Vlčie hrdlo - Dunajská Lužná - Miloslavov - Kvetoslavov - Šamorín - Hamuliakovo - Vlčie hrdlo, v celkovej dĺžke cca 50 km. Stretneme sa o 10:30 pri Klube turistov. Ďalšie informácie L. Gregorová, K. Kováč, J. Michna. Počasie je vybavené - bez zrážok a ak nebude hmlisto teplota bude okolo +15 stupňov. Príďte sa rozlúčiť s cyklosezónou a zavesiť bicykle \"na kliniec\".
Na... celý článok

LYŽOVANIE - PRIPRAVUJEME | 19.11.2009 | Andrej Vallo
Biela stopa 2010 - prihlášky

KT Apollo organizuje pre svojich členov a ostatných priaznivcov bežeckého lyžovania už tradičnú účasť na štarte najväčšieho slovenského masového bežeckého podujatia Biela stopa, ktorý je zaradený do seriálu diaľkových behov EUROLOPPET. V termíne od 29.1. do 31.1.2010 sa na Skalke v Kremnických vrchoch koná už 37. ročník.
Prihlášky na štart doporučujeme podať do konca novembra, kedy platí zvýhodnené štartovné. Ubytovanie pre záujemcov, ktorí sa prihlásia v klubovni turistov u Lídie Gregorovej so zaplatením zálohy do 26.11.2009, bude... celý článok

LYŽOVANIE - REPORTÁŽ | 17.11.2009 | Karol Kováč
Predĺžený víkend v stredisku bežeckého lyžovania - Skalka pri Kremnici

Ešte bez snehu sme absolvovali v dňoch 14. - 17.11. štvordňový pobyt v Kremnických vrchoch v centre bežeckého lyžovania na Skalke. Pri plánovaní pobytu sme tajne dúfali, že budeme môcť už obuť bežky a vyskúšať prvý sneh. Žiaľ, nevyšlo nám to aj keď prvý sneh prišiel už pred mesiacom, počas nášho pobytu sme našli len jeho zbytky a uvítalo nás pravé jesenné počasie s hmlou, občasným mrholením ale aj chvíľkovým slnkom. Pobyt sme však... celý článok

LYŽOVANIE - PRIPRAVUJEME | 20.08.2009 | Jano Macko (aktualizované 30.10.2009 - K.Kováč)
Skalka 14.11. - 17.11.2009

Po úspešnom víkende Zelená Biela stopa sme sa dohodli že usporiadame na Skalke ďaľšiu akciu - možno už na bežkách, minulé 2 roky sa už dalo a keď nie tak na bicykloch, korčuliach, peši, kolieskových lyžiach alebo v Relax centre.
Termín je 14. - 17.11.(sviatok), ubytovanie vo Veži (15 miest).
Prihlášky a peniaze za ubytovanie(36 Eur-3 noci) prijíma Jano Macko, čím skôr. Na fotke je Skalka dňa 17.11.2007.

A tu je niekoľko fotiek zo stránky http://www.bezkar.sk zo dňa 18.10.2009... celý článok

HORSKÁ TURISTIKA - PRIPRAVUJEME | 19.10.2009 | Vallo
záver sezóny - posledné zlanenie

Pozývame Vás na tradičný záver sezóny - posledné zlanenie , ktoré sa uskutoční v Malých Karpetoch na Troch jazdcoch , pri Zochovej chate. Stretneme sa v sobotu 24.10. o 8.15 na Mlyn. Nivách na nástupišti 43, odkial pôjdeme autobusom na Zochovu chatu.
... celý článok

HORSKÁ TURISTIKA - REPORTÁŽ | 9.10.2009 | Alexander Gašparík
Dolomity - 21.8.- 28.8.2009

Sextenské dolomity patria k najkrajším častiam Álp, aj vďaka bizarným formám a skalným útvarom. Do Cortiny d´Ampezzo, ktorá leží uprostred tejto výnimočnej kamennej záhrady, sme pricestovali s turistami z Liptovských Sliačov a turistami, ktorí nastupovali postupne až po Bratislavu, už ráno a ubytovali sme sa v kempe Olympia.
Odtiaľto, totiž bol nástup na túry v prvých dňoch peši a tak už na obed sme vyrazili na Col Rosa - 2166 m n.m. Ferratou... celý článok

HORSKÁ TURISTIKA - REPORTÁŽ | 15.9.6009 | Karol Kováč
Západné Tatry - Roháče 12.9.2009 Žiarska dolina-Baníkov-Tri kopy-Smutné sedlo

V dňoch 11. až 15. 9. 2009 usporiadal náš klub tradičný zázajzd do Západných Tatier, ktorého sa zúčastnilo vyše 50 členov a ďalších priaznivcov turistiky. Počas štyroch dní sme tak mnohli absolvovať v prekrásnom prostredí Západných Tatier - Roháčov turistické vychádzky, každý podľa vlastného uváženia. Počasie celkom vyšlo aj keď sme sa nevyhli búrke a občasným prehánkam.
Hneď v sobotu sme si vybrali jednu z najťažších túr v Západných Tatrách, ktorou je túra cez vrch Baníkov (... celý článok

CYKLOTURISTIKA - REPORTÁŽ | 17.8.2009 | K. Kováč
Zelená Biela stopa na Skalke v Kremnických vrchoch

Skalku pri Kremnici mnohí z nás poznajú ako ideálne stredisko pre bežecké lyžovanie. Tu sa pravidelne už dlhé roky zúčastňujeme diaľkového behu Biela stopa. Dlhšie nás pokúšala myšlienka navštíviť túto oblasť i mimo hlavnej zimnej sezóny.
Tento rok nám to vyšlo. Rozhodli sme sa vziať si so sebou bicykle a prejsť si známu trasu na dvoch kolesách.
Cez víkend od 14. do 16. augusta sme sa nasťahovali priamo na štadión BS do veže. Počasie nám... celý článok

Zobrazené články: 181-190 z celkom 193   Najnovšie | Predchádzajúca strana | Ďalšia strana | Najstaršie