www.bezkar.sk

FB KT Apollo

CYKLOTURISTIKA - PRIPRAVUJEME | 19.11.2009 | Karol Kováč
Zamykanie bicyklov

V sobotu 21.11.2009 o 10:30 pozývame záujemcov o cykloakciu Zamykanie bicyklov po trase: Vlčie hrdlo - Dunajská Lužná - Miloslavov - Kvetoslavov - Šamorín - Hamuliakovo - Vlčie hrdlo, v celkovej dĺžke cca 50 km. Stretneme sa o 10:30 pri Klube turistov. Ďalšie informácie L. Gregorová, K. Kováč, J. Michna. Počasie je vybavené - bez zrážok a ak nebude hmlisto teplota bude okolo +15 stupňov. Príďte sa rozlúčiť s cyklosezónou a zavesiť bicykle \"na kliniec\".
Na... celý článok

LYŽOVANIE - PRIPRAVUJEME | 19.11.2009 | Andrej Vallo
Biela stopa 2010 - prihlášky

KT Apollo organizuje pre svojich členov a ostatných priaznivcov bežeckého lyžovania už tradičnú účasť na štarte najväčšieho slovenského masového bežeckého podujatia Biela stopa, ktorý je zaradený do seriálu diaľkových behov EUROLOPPET. V termíne od 29.1. do 31.1.2010 sa na Skalke v Kremnických vrchoch koná už 37. ročník.
Prihlášky na štart doporučujeme podať do konca novembra, kedy platí zvýhodnené štartovné. Ubytovanie pre záujemcov, ktorí sa prihlásia v klubovni turistov u Lídie Gregorovej so zaplatením zálohy do 26.11.2009, bude... celý článok

LYŽOVANIE - REPORTÁŽ | 17.11.2009 | Karol Kováč
Predĺžený víkend v stredisku bežeckého lyžovania - Skalka pri Kremnici

Ešte bez snehu sme absolvovali v dňoch 14. - 17.11. štvordňový pobyt v Kremnických vrchoch v centre bežeckého lyžovania na Skalke. Pri plánovaní pobytu sme tajne dúfali, že budeme môcť už obuť bežky a vyskúšať prvý sneh. Žiaľ, nevyšlo nám to aj keď prvý sneh prišiel už pred mesiacom, počas nášho pobytu sme našli len jeho zbytky a uvítalo nás pravé jesenné počasie s hmlou, občasným mrholením ale aj chvíľkovým slnkom. Pobyt sme však... celý článok

LYŽOVANIE - PRIPRAVUJEME | 20.08.2009 | Jano Macko (aktualizované 30.10.2009 - K.Kováč)
Skalka 14.11. - 17.11.2009

Po úspešnom víkende Zelená Biela stopa sme sa dohodli že usporiadame na Skalke ďaľšiu akciu - možno už na bežkách, minulé 2 roky sa už dalo a keď nie tak na bicykloch, korčuliach, peši, kolieskových lyžiach alebo v Relax centre.
Termín je 14. - 17.11.(sviatok), ubytovanie vo Veži (15 miest).
Prihlášky a peniaze za ubytovanie(36 Eur-3 noci) prijíma Jano Macko, čím skôr. Na fotke je Skalka dňa 17.11.2007.

A tu je niekoľko fotiek zo stránky http://www.bezkar.sk zo dňa 18.10.2009... celý článok

HORSKÁ TURISTIKA - PRIPRAVUJEME | 19.10.2009 | Vallo
záver sezóny - posledné zlanenie

Pozývame Vás na tradičný záver sezóny - posledné zlanenie , ktoré sa uskutoční v Malých Karpetoch na Troch jazdcoch , pri Zochovej chate. Stretneme sa v sobotu 24.10. o 8.15 na Mlyn. Nivách na nástupišti 43, odkial pôjdeme autobusom na Zochovu chatu.
... celý článok

HORSKÁ TURISTIKA - REPORTÁŽ | 9.10.2009 | Alexander Gašparík
Dolomity - 21.8.- 28.8.2009

Sextenské dolomity patria k najkrajším častiam Álp, aj vďaka bizarným formám a skalným útvarom. Do Cortiny d´Ampezzo, ktorá leží uprostred tejto výnimočnej kamennej záhrady, sme pricestovali s turistami z Liptovských Sliačov a turistami, ktorí nastupovali postupne až po Bratislavu, už ráno a ubytovali sme sa v kempe Olympia.
Odtiaľto, totiž bol nástup na túry v prvých dňoch peši a tak už na obed sme vyrazili na Col Rosa - 2166 m n.m. Ferratou... celý článok

HORSKÁ TURISTIKA - REPORTÁŽ | 15.9.6009 | Karol Kováč
Západné Tatry - Roháče 12.9.2009 Žiarska dolina-Baníkov-Tri kopy-Smutné sedlo

V dňoch 11. až 15. 9. 2009 usporiadal náš klub tradičný zázajzd do Západných Tatier, ktorého sa zúčastnilo vyše 50 členov a ďalších priaznivcov turistiky. Počas štyroch dní sme tak mnohli absolvovať v prekrásnom prostredí Západných Tatier - Roháčov turistické vychádzky, každý podľa vlastného uváženia. Počasie celkom vyšlo aj keď sme sa nevyhli búrke a občasným prehánkam.
Hneď v sobotu sme si vybrali jednu z najťažších túr v Západných Tatrách, ktorou je túra cez vrch Baníkov (... celý článok

CYKLOTURISTIKA - REPORTÁŽ | 17.8.2009 | K. Kováč
Zelená Biela stopa na Skalke v Kremnických vrchoch

Skalku pri Kremnici mnohí z nás poznajú ako ideálne stredisko pre bežecké lyžovanie. Tu sa pravidelne už dlhé roky zúčastňujeme diaľkového behu Biela stopa. Dlhšie nás pokúšala myšlienka navštíviť túto oblasť i mimo hlavnej zimnej sezóny.
Tento rok nám to vyšlo. Rozhodli sme sa vziať si so sebou bicykle a prejsť si známu trasu na dvoch kolesách.
Cez víkend od 14. do 16. augusta sme sa nasťahovali priamo na štadión BS do veže. Počasie nám... celý článok

HORSKÁ TURISTIKA - REPORTÁŽ | 13.8.2009 | Lida von Horec
České Švajčiarsko - doplnené fotografie (17.8.2009)

Sever Čiech ponúka pre turistov, horolezcov a cyklistov množstvo rôznorodých zaujínavostí. České Švajčiarsko je podstate súčasťou Labských pieskovcov, ktoré sa rozkladajú na oboch stranách rieky Labe. Predstavujú jedno z najkrajších stredohorských pásiem Európy. Najdete tu ticho a samotu ale aj frekventované miesta. Svoje čaro majú rozsiahle náhorné plošiny okolo Labe ale aj hlboké rokliny Kamenice a Křinice. Tieto krásy sme sa rozhodli po návrhu Mira zaradiť do nášho turistického plánu. A tak sme sa vydali 7.7.... celý článok