Klub turistov Apollo
HORSKÁ TURISTIKA - REPORTÁŽ | 6.1.2012 | Zdeno
Trojkráľová Vysoká

Na začiatku nového roku sa takmer celé Slovensko ocitlo pod bielou perinou. Z hôr hlásili kalamitu, len juh akoby ostal začarovaný a Perinbabka nám snehovú nádielku nedožičila.
Po niekoľkých rokoch sme museli teda absolvovať tradičný trojkráľový výstup na Vysokú (754 m.n.m.) v Malých Karpatoch v jesenných podmienkach.
Ani silný vietor, ktorý vraj v nárazoch dosahoval takmer 80 km/h nás však neodradil a vybrali sme sa klasicky zo Zochovej chaty cez Hubalovú na Vysokú a odtiaľ okolo \"Prameňa abstinentov\" do Kuchyne.
V rámci prestávky na Hubalovej sme pomohli nášmu kamarátovi značkárovi obnoviť turistické značenie a pokračovali sme na vrchol Vysokej. V poslednom stúpaní sme sa aj trošku pošmýkali, ale vrchol sme úspešne zdolali, dokonca niektorí sa vybrali pozrieť aj severný hrebeň tohto druhého najvyššieho malokarpatského kopca.
Zostup dosť komplikoval klzský terén, ale všetci sme to úspešne zvládli a ostávalo nám už len prebrodiť sa lístím po neznačenom chodníku k prameňu abstinetov, kde sme s astretli s našimi kamarátli z Lozorna a podávalo sa varené vínko a iné občerstvenie z vianočných zásob.
V rámci tejto akcie sa mala konať aj zimná praktická časť školenia základov VHT. Keďže podmienky ani zďaleka neboli zimné, dúfame, že 18.februára to už bude lepšie a zima zavíta aj do Malých Karpát.


© RK Service 2009-2013, kontakt:apollo.klub(@)outlook.com