Klub turistov Apollo
HORSKÁ TURISTIKA - REPORTÁŽ | 6.1.2015 | Zdeno, fotky účastníci zájazdu
Trojkráľová Vysoká v Malých Karpatoch

Tak ako už býva dlhé roky zvykom, aj tentokrát na Troch kráľov naše kroky viedli na malokarpatskú Vysokú. Ešte 5.januára sa vonku ženili čerti, po doobedňajšom snežení prišiel na rad dážď a v nížinách neostalo po snehu ani stopy. No už od Modry-Harmónie bol iný svet a krajina sa nachádzala pod bielou perinou. Niektorých turistov tento fakt aj trošku zaskočil, no nakoniec sme sa na vrchol dostali všetci.
Počasie bolo diametrálne odlišné od predchádzajúceho dňa a zobudili sme sa do krásneho, slnečného a bezoblačného rána. A toto krásne počasie vytiahlo von neskutočné množstvo ľudí. Ľudia z posledných zastávok sa do autobusu už takmer nedostali, ale prejavila sa ľudská súdržnosť a nejakým zázračným spôsobom sa nakoniec do už plného autobusu dostali všetci, ktorí túžili stráviť krásny deň v prírode.
Zo Zochovej chaty sme sa vybrali klasicky modrou TZT na Hubalovú, kde sme si na chvíľku oddýchli, odľahčili batohy a pokračovali sme ďalej cez Panské uhliská na Vysokú. Malokarpatské lesy sú po decembrovej kalamite, kedy dážď mrzol na konároch stromov a následne ich lámal pomerne zničené, no dalo sa pomedzi polámané konáre prekľučkovať a dostať sa až na vrchol.
Tu nás už čakali naši kamaráti z Lozorna, zvítali sme sa, pripili sme si na nový rok, vymenili sme si turistické plány a po asi hodinke sme zostúpili netradične späť na Zochovú chatu. Vytrvalci strávili ešte chvíľku pri tradičnom varenom vínku, no tentoraz na Hubalovej.
Keďže počasie sa vydarilo na jednotku, nikto určite neľutoval deň strávený v prírode.

Tu si môžte pozrieť fotky od nášho kamaráta Dušana Oravca
https://www.flickr.com/photos/101492360@N04/sets/72157649753777550/

© RK Service 2009-2013, kontakt:apollo.klub(@)outlook.com