Klub turistov Apollo
HORSKÁ TURISTIKA - REPORTÁŽ | 23.5.2010 | Zdeno, Andrea
Lozornský okruh

Po dlhotrvajúcich dažďoch, ktoré sužovali celé Slovensko sme sa konečne dočkali slnečného víkendu, prijali sme pozvanie od našich kamarátov z Lozorna a vybrali sme sa na 3.ročník Lozornského okruhu.
Nie je to tak dávno, čo v okolí Bratislavy pribudla nová turistická značka, ktorá prechádza oblasťami vojenského obvodu Záhorie. Rozhodli sme sa teda spoznať nespoznané. V ponuke boli 2 trasy - 10 a 20 km. Vybrali sme si samozrejme tú dlhšiu. Popasovali sme sa s minimálnymi stúpaniami a klesaniami a zvládali to turisti všetkých vekových kategórií. Najstarší účastník mal 93 rokov.
Na trase nás čakali 2 stanovištia, kde sme dostali pečiatku do účastníckeho listu a malé občerstvenie.
V cieli nás čakal vynikajúci guláš, klobásky a country hudba. Zábava určite pokračovala do neskorých nočných hodín. Žiaľ, keďže sa akcia konala v nedeľu a na druhý deň nás čakali pracovné povinnosti, museli sme sa pobrať domov.
A tu už narážam na jediný negatívny bod celej akcie. Ale už bolo prisľúbené zo strany organizátorov, že ďalšie ročníky sa budú konať v sobotu, aby sme mali čas aj na regeneráciu:-). Už sa všetci tešíme. O rok dovidenia v Lozorne.© RK Service 2009-2013, kontakt:apollo.klub(@)outlook.com