Výlet do Bielych Karpát

Výbor turistického klubu Apollo sa snaží ponúkať akcie vhodné pre všetky vekové kategórie. Aby bol záber čo najširší v rámci nášho podniku, vyzval na spoluprácu aj OV. Výsledkom bol jednodňový turistický výlet do Bielych Karpát, ktorý sa uskutočnil 30.mája. Nedeľa začala krásnym slneným počasím a pripravená turistická trasa na Holubyho chate pod Veľkou Javorinou. Drvivá väčšina účastníkov výletu bola v týchto končinách prvý krát a tak sa kochala nádhernými výhľadmi na moravskej i slovenskej strane. Prvá časť túry totiž viedla po česko-slovenských hraniciach. Májová rozkvitnutá príroda bola úžasná a tak nie veľké prevýšenia boli lahôdkou aj pre začínajúcich turistov. Dobrá nálada sprevádzala všetkých až do rekreačnej oblasti Starej Myjavy, kde nás čakal autobus. Tu bola prestávka na oddych pri priehrade v chatovej časti. Veľmi pekne upravené okolie pôsobilo naozaj oddychovo. Cesta domov, ktorá viedla cez Záhorie , prebehla veľmi rýchlo a tak v Slovnafte sa rozchádzali všetci veľmi spokojný s príjemne prežitým dňom. Nabudúce to môžete s nami skúsiť opäť.