Podtatranská stopa 1.ČSAZ
19.02.2000

Len pár dní uplynulo od diaľkového pochodu Biela stopa SNP a naši turisti opäť merali kilometre, aby sa zúčastnili 26. ročníka diaľkového pochodu Podtatranskou stopou 1. Československého armádneho zboru. Štartovalo sa zo Štrbského plesa a cieľ bol v Račkovej doline. Naša výprava sa rozhodla využiť účasť na diaľkovom pochode a rozšírila program na tri dni. V piatok popoludní sa zastavila na Donovaloch, aby otestovala kondíciu na výborne upravenej bežeckej trati. Štrbské pleso nás privítalo v sobotu scenériou ako z pohľadnice. Keďže štart bol individuálny, ani sme sa príliš neponáhľali a očarení sme sledovali tatranskú prírodu. Čas prestal existovať a do reality sme sa vrátili až v cieli pri horúcich párkoch. Aj v nedeľu, ktorú sme strávili opäť na Donovaloch, pokračovala pravá lyžiarska pohoda a unaveným svalom sme dali odpočinúť až v autobuse. Po nádhernom víkende sa aj tie najväčšie problémy zmenšili na minimum. Opäť sa nám potvrdilo, že kombinácia športu s pobytom v prírode je najlepším liekom na mestský stres a starosti.